Mübarek üç aylarımız hayırlı ve feyizli olsun. 

258 03 Şubat 2022 Türk Dünyası
Mübarek üç aylarımız hayırlı ve feyizli olsun. 

Mübarek üç aylarımız hayırlı ve feyizli olsun. 
Bizlere mübarek mevsimler sunan Rabbimize hamdolsun. Efendimiz Aleyhisselama salat ve selam olsun. 
Ey Allah’ım! 
Zamanın tamamı sana ait, zamanı var eden sensiz. Zamanı bizim için nice güzellikler vesilesi kılan sensin. Yaşadığımız müddetçe zamanı idrak eden, kıymetini bilen, hakkıyla değerlendiren kullarından eyle. 
Güneş önünde eriyen buz misali her gün hayatımızdan akıp giden günlerimizi, ömrümüzü  bereketli geçirmeyi nasip eyle. 
On iki ay içinde ayrıcalıklı kıldığın Recep ve Şaban aylarını bizlere mübarek eyle, Ramazan ayına kavuşmayı da nasip eyle. 
Allah’ım! 
Manevi bakım ve büyük ikramiyeler mevsimi olan üç aylarda seni daha çok anmayı, Kur’anı Kerimi yaşamayı, Peygamber Efendimizi örnek almayı cümlemize nasip eyle. 
Bu aylar vesilesiyle hayatımızın muhasebesini yapmayı, her biri mücevher niteliğinde olan günlerimizi hayır ve faziletle geçirmeyi nasip eyle. 
Rabbimin rahmet ve inayetinin kat kat ziyadeleştiği bu aylarda, heybesini muhasebe, ibadet, tevbe ve mağfiretle dolduranlardan eyle. Kapımıza kadar gelen, evimize misafir olan bu mevsimi tüm güzellikleriyle fırsata çevirmeyi nasip eyle. 
“Recep ekme, Şaban sulama, Ramazan mahsul ayıdır.” Hep güzel tohumlar ekmeyi, bakımını güzel yapmayı ve en bereketli ürünler almayı cümlemize nasip eyle.